Üllata ennast ja sõpra põneva kokteiliraamatuga

Kingituste ja üllatuste tegemine läheb iga aastaga järjest keerulisemaks, kuna jääb vähemaks asju, mille saamine saajaid ka päriselt rõõmustab. Kui oled kokku puutunud selle probleemiga, siis on sulle üks meie arvates hea idee. Kokteiliraamat! Selle kohta saad lugeda altpoolt pikemalt.

Kui paljud nö füüsilised asjad väga suurt rõõmu enam kingi saajale ei valmista, siis on siiski üks asi, mis meie arvates pole veel oma väärtust kaotanud. Selleks on hea ning praktiline raamat ja seda just mitte e-raamatu vaid füüsilisel kujul oleva raamatuna. Seepärast panime kokku raamatu, milles jagame palju põnevat ja vajalikku infot kokteilide maagilisest maailmast. Kui täpsem olla, siis me ei jaga ainult infot vaid ka praktilisi õpetusi, kuidas saad või saab sinu kingi saaja ise kodus valmistada maitsvaid ja pilkupüüdvaid kokteile, mida muidu võimalik tellida näiteks vingetest kokteilibaaridest.

Mis kokteiliraamatu me siis ikkagi kokku panime?

Esimese asjana pidime paika panema selle, et mis teemal kokteiliraamat võiks huvi pakkuda suurele hulgale lugejatele. Kuid samas poleks väga üldine ja laiali valguva sisuga nö tavaline kokteiliraamat. Selleks, et seda saavutada oli vaja kõigepealt välja selgitada üks konkreetne toode, mis kõnetaks paljusi lugejaid ning mille alusel saab kokku panna kõige parema sisuga kokteiliraamatu.

Paljude eestlaste hulgas on olnud pikka aega dzinn väga populaarne toode. Seda näitavad meie enda kogemused üritustel, teiste baarmenite käest uuritud info, kuid ka see kui palju erinevaid dzinne on võimalik tavalisest poest omale koju osta. Seepärast ka otsustasime, et kõige praktilisem olekski kokku panna raamat, mis avaks just selle tootega tehtavate kokteilide saladused. Ikka selleks, et oleks targemad oskused dzinni paremaks tarbimiseks ja sellest parima elamuse saamiseks.

baarmen pulmas koos kokteilibaariga

Kellele see kokteiliraamat on mõeldud?

Raamatu ja kokteiliretseptide loomisel võtsime arvesse juba eelnevate kokteiliraamatute kogemust, see on juba meie 4. raamat. Pidime arvestama, et raamatu võib kätte võtta ükskõik mis tasemel kokteilihuviline. Sellest tulenevalt pidime ka arvestama, et raamat oleks selline, mille sisust saaks aru igaüks ühtemoodi. See aga ei tähenda seda, et raamat on täis igavaid kokteiliretsepte, mida raamatu lugeja juba nagunii enne ka teadis. Selline igava sisuga raamat liiguks kiirelt riiulisse tolmu koguma ja see kindlasti ei olnud meie eesmärk seda raamatut luues.

Vastupidi, me panime raamatusse väga ilusad, maitsvad ja esmapilgul isegi keerukad kokteilid, mida valmistavad professionaalid kokteilibaarides. Kuid sellest ei tasu lasta ennast kindlasti ehmatada! Retseptide juures on kõigile arusaadavad juhised ja pildid selleks, et raamatu lugeja saaks kodus valmistada täpselt samasuguseid kokteile, mida pildilt näeb. Kõik vajaminevad tooted on kättesaadavad igale huvilisele tavalises toidupoes.

Kokteiliretseptidele lisaks on raamatus ka palju muud

Lisaks pilkupüüdvatele ja isuäratavatele piltidele ning praktilistele kokteiliretseptidele leiab raamatulugeja veel muud huvitavat. Kuna raamat on dzinnist, siis lisaks retseptidele panime lisalugemiseks juurde kokkuvõtte dzinni ajaloost, milles on näiteks juttu erinevatest dzinnidest, selle toote eelkäijatest ning ka sellest, kust see kõik alguse sai.
Raamatust leiab ka humoorikaid kommentaare Brigitte Susanne Hunt-i poolt, kes on meie üks partner raamatu kokkupanekul.

Miks on kokteiliraamatu nimi KOKTEILITAME BRIGITTEGA – DZINN?

Kokteiliraamatu sisu kokkupanekul tegime koostööd paljude poolt armastatud Brigitte Susanne Hundiga. Oleme eelnevalt Brigittega teinud koostööd erinevates põnevates projektides. Näiteks mõned telesarjad ja väga paljude eestlaste poolt armastatud kokteilikoolituste sarjas, mis sai alguse ajal, kui kõik tegevused internetti kolisid.

Mitme aasta jooksul toimus suur hulk koolitusi, kus osales tuhandeid inimesi kuid eriliseks tegi selle see, et koolitus toimus läbi Zoom platvormi. See aga tähendab seda, et kõik osavõtjad viibisid koolituse ajal tegelikult oma kodus. Selle koolituse kohta saad infot näiteks siit: BHS Kokteilikoolitus Detsember

Raamatu loomisse otsustasime Brigitte kaasata, kuna temagi suureks huviks on kokteilimaailm, ta on ka väga hea meelelahutaja ja ilus inimene, mis on väga oluline osa kokteilimaailmas. Muidugi oli see ka tema enda soov luua selline ilus ja praktiline raamat.

baarmen pulma, see on majanduslikult kasulik

Kes on kokteiliraamatu autorid?

Kristo Tomingas ja Heinar Õispuu on oma ala professionaalid ja fännid, kes selles valdkonnas olnud Eesti ja maailma tipptegijad viimased 20 aastat. Mõlemad mehed on nii Eestis kui ka välisriikides tuntud ja tunnustatud kokteilivõistlustel osalejad ning võitjad. Mõlemad on tulnud ka mitmekordseks Eesti meistriks kokteilide valmistamises.
Nad on kaks õnnelikku inimest, kelle töö ja hobi on üks ja seesama – kokteilindus.
Kristo kohta saad lugeda siit: Kes on Kristo.  Heinari kohta saad lugeda siit: Kes on Heinar.

baari teenus ja kokteilibuss baarmenitega

Kokteiliraamat on müügil ka raamatupoodides.

Apollo Raamatupood

Rahva Raamat