Cocktail Cateringi asutajad 

Cocktail Cateringi omanikud Kristo Tomingas ja Heinar Õispuu on oma ala professionaalid ja fännid. Kaks õnnelikku inimest, kelle töö ja hobi on üks ja see sama asi – kokteilindus. Mõlemad mehed on nii Eestis kui välisriikides tuntud ja tunnustatud kokteilivõistlustel võistlejad ja võitjad ning tulnud ka mitmekordseks Eesti meistriks kokteilide valmistamises. Nad on loonud Butterfly Lounge ja andnud välja kolm kokteiliraamatut ning tegutsevad täna ka New Yorgis asuvas high end kokteilibaaris, kus serveeritakse vaid nende poolt loodud kokteile. Kristo ja Heinar on ka populaarsed rahvusvahelised koolitajad olles jaganud oma teadmisi baarmenitele paljudes välisriikides Boliiviast Islandini ja Lõuna-Koreast Kanaari Saarteni. Samas peavad nad oluliseks end igal võimalusel täiendada, kuna baarmeni amet ei saa nende sõnul olla kunagi päriselt selge. Trendid ja maitsed on pidevas muutumises ning vaid õppides saab edasi liikuda.

Kristo Tomingas

“Kristo on silmapaistvalt särav baarmen – alati naeratus näol ja midagi head varuks, kas siis kokteilina või mõne muu üllatuse näol.
Oma baariteed alustas Kristo legendaarsest ööklubist Decolte ja jätkas veel legendaarsemas klubis Hollywood. Kokteilindus on tema kirg. Kirg, mille Kristo sujuvalt klaasi valab. Lisaks on Kristo ka aktiivne kokteilivõistlustel osaleja ning tema tulemused on muljet avaldavad – mitmekordsest Eesti meistri tiitlist üle-ameerikalise kokteilivõistluse Star of the Bar 2018 võiduni välja. Sinna vahele mahuvad kümned esikohad Taiwanis, Hongkongis ja mujal maailmas.
Eriti osav on ta omanäoliste kokteilikaunistuste loomises ning Kristot on selle eest tunnustatud ka maailmameistrivõistluste eriauhinnaga. Vajadusel koostab Kristo Sulle seega kokteililisti, koolitab Sind ennastki neid valmistama, kaunistab kõik ära ja hoolitseb, et kõik ilusti ära joodaks. Aga loomulikult ikka vastutustundlikult!
Kristot võib kohata Tallinna Butterfly Lounge leti taga või kui satute New Yorki, siis tasub õnne proovida Mayahuel Mariposa nimelisest baarist läbi astudes. Ehk on naerupall seal.

 

Heinar Õispuu

Heinar on vaatamata oma natuke konkreetsemale hoiakule ääretult soe inimene. Kokteilindus on tema hobi. Kui inimene saab ühendada oma töö ja hobi, on ta õnnelik. Õnnelik Heinar ongi. Lisaks suurepärastele kokteilidele, on Heinar ka hea koolitaja. Koolitustega tegeleb ta mitte ainult eestis, vaid ka mujal maailmas. Käidud on alates Boliiviast lõpetades Lõuna Koreani. Eestis annab Heinar õpetust Eesti Baarmanite Assotsiatsiooniga koostööd tehes. Lisaks ka sünnipäevad, firmapeod jms. Baarikarjäär on olnud Heinaril samuti suurepärane. Decolte, Lounge 8, Hollywood … Ja mitte ainult baaris, vaid ka kontoripoole peal. Võistelnud on Heinar ka päris palju. Saavutanud esikoha kahel korral Taiwanis toimuvatel Golden Cup võistlustel, tulnud Eesti meistriks jne.

Paluks midagi head, paluks baarmaniks

Heinar ja Kristo on populaarse kokteilibaari loojad

Butterfly Lounge on Eesti suurim kokteilibaar, mis on südameid võitnud juba kaheksa aastat. Lisaks laiale valikule erinevatele kokteilidele pakub Butterfly Lounge klientidele avamisest hiliste öötundideni mitmekülgses menüüs ka hõrke roogasid. Butterfly Lounge on eelkõige suunatud inimestele, kes peavad lugu sõbralikust ja personaalsest teenindusest, maitsvatest toitudest ja kokteilidest ning kvaliteetsest meelelahutusest. Nädalavahetuseti kutsuvad kuulama ka erinevad armastatud artistid ja DJd. Butterfly Lounge on pälvinud Hõbelusika gastronoomia-auhinna Parim Baar/Lounge kategoorias ning valitud ajakirja Drinks International poolt Baltikumi teiseks ning Eesti parimaks kokteilibaariks. Butterfly Lounge – Liblikad Sinu kõhus

Kristo ja Heinari poolt välja antud kokteiliraamatud

BUTTERFLY KOKTEILID

Värviküllane raamat, kuhu on kogutud üle kolmekümne fantaasiarikka kokteili retsepti. Kokteilid sobivad pea igale peole ja nende valmistamine teeb sündmuse omanäoliseks. Hea, kui Sul on kodus näiteks šeiker või blender, aga kokteilide valmistamisel ei pea tingimata kasutama spetsiaalseid vahendeid. Võta appi loovus ja Butterfly kokteiliraamat!

KOKTEILID JA KAUNISTUSED

Heinar Õispuu ja Kristo Tomingas on ka rahvusvahelistel võistlustel arvukalt auhindu noppinud Eesti võistlusbaarmenid. Nende teine kokteiliraamat sisaldab 50 kireva kokteilikaunistuse valmistamisjuhendeid koos samm-sammulise õpetusega, et ise oma kokteili täpselt samamoodi kaunistada. Lisaks on raamatus 50 unikaalset kokteiliretsepti. “Kokteilid & kaunistused” on mõeldud eelkõige erialaseks kasutamiseks baarmenitele, kel on plaanis oma oskusi proovile panna, kuid sobib ka kõigile teistele, kes soovivad kokteilide valmistamises osavamaks saada. Siit leiab häid ideid enese ettevalmistamiseks võistlusteks, nõuandeid võistlusretsepti väljatöötamiseks ning nippe oma jookide kaunistamiseks. Kokteilid & Kaunistused on saadaval ka inglise keelse e-raamatuna.

BUTTERFLY VEEKOKTEILID

Sellest kirevast kokteiliraamatust leiad 31 alkoholivaba kokteili retseptid, mis on inspireeritud kraaniveest. Igal selle raamatu kaunil kokteilil on oma saamislugu, kuid kokteilimeistrid kinnitavad, et inspiratsiooniks pole vaja midagi erilist: kokteili loomise mõte võib tekkida poes jalutades, süües, aias toimetades. Kokteile illustreerivad lisaks rõõmsavärvilistele piltidele ka Heinari luuletused, mille kohta ta ütleb lihtsalt: “Mulle meeldib sõnu ritta seada ja nii oma tundeid väljendada.”

Võta ühendust