New Yorgi kokteilivõistluse võitis Eesti baarmen

Meil on suurepäraseid uudiseid meie tegemiste kohta! Nimelt osales Butterfly Cocktail Cateringi baarmen Kristo Tomingas 6. märtsil Ameerika Ühendriikides, New York-is toimunud baarmenite kokteilivõistlusel Hip Sip’s Battle of the Modern Bartender 2022. Meie rõõmuks saavutas Kristo sealsel võistlusel 1. koha.

Kokteilivõistlus, mille Kristo Tomingas võitis, on iga aastane üks väga oluline Ameerikas toimuv baarmenite mõõduvõtmine tipptasemel kokteilide tegemise kategoorias.

Igal aastal on erinev väljakutse, mida baarmenid peavad lahendama. Selle aasta võistluse teemaks oli kohvikokteilid.

Mis võistlus see oli?

Hip Sip’s Battle of the Modern Bartender nimeline kokteilivõistlus on igal aastal toimuv kokteilivõistlus, mis toimub kohaliku suure toidu ja restorani messi raames (jäi ära covid-i aastatel).

Selles võistluses, mille Kristo võitis, võtavad osa nii kohalikud Ameeriklased kui ka rahvusvahelised kokteilimaailma tipud eri maailma paikadest. Nende kätetööd hindavad Ameerika antud valdkonna tippspetsialistid ning võistluse võitja saab lisaks tunnustusele ka 1000$ auhinnaraha.

Võistluse võitja kokteil

Nagu eelnevalt mainitud sai, siis võistluse selle aasta teemaks oli kohvikokteilid.

Kuulsamad kohvikokteilid, mida paljud teavad on näiteks Espresso Martini, Irish Coffee, White Russian, Carajillo, Black Russian, Spanish Coffee jne. See nimekiri on kindlasti pikem. Kui soovid neid või mõnda muud kokteili ise õppida tegema, siis kutsu meid oma üritusele kokteilikoolitust tegema. Saad selle kohta lugeda pikemalt siit: Kokteilikoolitus.

Kristo valmistas kokteili nimega Cappuccino Martini, kus ta kasutas kokteili tegemiseks järgmisi koostisosi:

Cappuccino Martini Kristo võidukokteil

Kõik koostisosad on Eestis poes saadaval

Selle kokteili eripära on see, et kõik need koostisosad on poest kättesaadavad. See tähendab, et Kristo võidukokteil on tehtav ükskõik kus maailmas. Seda võib teha nii kodus, kuid võib ka saada mõne baari või restorani kokteilinimekirja.

Miks on nii oluline on välja tuua, et koostisosad on poest saadaval? Seda sellepärast, et paljud võistlusel osalejad kasutavad võistlusjookides ise tehtud siirupeid, mahlasid jms spetsiifilist ning see tähendab ka seda, et keegi peale selle võistluse lõppu seda kokteili rohkem ei näe, kuna neid koostisosi pole võimalik laiatarbe kaupade seast soetada.

Kui sa soovid seda või mõnda muud mõnusat kokteili aga ise ei soovi/taha või on liiga keerukas teha, siis võid Kristo Tomingase kutsuda enda üritusele kokteile tegema. Loe pikemalt sellest siit: Baariteenus

Kristo on selle sama kokteilivõistluse juba võitnud

Hip Sip’s Battle of the Modern Bartender kokteilivõistlus toimub muidu igal aastal, kuid keeruliste covid aastate vältel jäi paraku võistlus pidamata.

Viimati toimus see kokteilivõistlus 2020 aastal vahetult enne pandeemia algust ning siis oli samuti Kristo selle kokteilivõistluse ülekaalukas võitja. Tookord oli tema võidukokteil alkoholivaba, mis eriti oluline, see võistlus ei olnud alkoholivabade kokteilide võistlus.