Mis on šampanja torn?

Šampanja torn on muljetavaldav ning luksuslikku õhkkonda lisav klaasidest ja mullijoogist koosnev torn, mis sobib igale erilisele üritusele.
See on suurepärane võimalus lisada elegantsust ja meeldejäävat lisaväärtust järgmisele üritusele, mida korraldad. Mis iganes sa plaanid korraldada, on selleks pulm, mõne olulise tähtpäeva tähistamine, firmaüritus või sünnipäev, šampanja torn on elamus, mis kindlasti sinu külalisi üllatab ja teeb ürituse meeldejäävamaks.


Kuidas ehitada šampanja torni? 

Enne šampanja torni ehitama asumist on vaja teada mõnda olulist asja selleks, et torn oleks turvaline, stabiilne ja ilus.

Esimese asjana veendu, et sul oleks piisavalt materjali selle torni ehitamiseks. Materjali all mõtleme õigeid klaase, mis sobivad ja peavad vastu sellise ettevõtmise korral ning piisavalt šampanjat, vahuveini või mõnda muud kihisevat jooki.

Teiseks, kui õige kogus klaase ja vajalik kihisev jook samuti olemas, siis on aeg alustada torni ehitamisega. Kui sa kasutad erineva suurusega klaase torni ehitamisel, siis pane kõige suuremad ja tugevamad esimese kihi ehitamiseks. Alus peab olema tugev ja väga stabiilne nagu igal ehitisel. See aitab vältida hilisemaid ebameeldivusi. Esimese aluskihi ladumise juures on oluline teada ka kui suur torn tuleb ja sellest tulenevalt, kui palju klaase selle esimese kihi jaoks vaja on!

Kui põhi on klaasidest valmis laotud, siis alusta teiste kihtide lisamist ja jälgi, et iga korrus oleks ühe astme võrra väiksem. Siin on oluline meeles pidada, et torn ei tuleks näiteks liiga kõrge. Sest siis ei saa ju seda hiljem ülevalt täitma hakata. Samuti ei tohiks torn liiga madal jääda, sest siis ei anna see “vau” efekti, kui asutakse sinna mullijooki valama.  

Kui klaaside torn on valmis ja see on piisavalt stabiilne, siis võid seda ka soovi korral dekoreerida kuid see pole ilmtingimata vajalik.
Veendu, et klaasitorni ümber on piisavalt ruumi selleks, et valaja saaks mugavalt torni hiljem šampanja või mõne muu mullijoogiga täita ning ka seda, et külalised saaksid ümber torni koguneda. Šampanja torn on ju siiski selleks, et kõik seda näeksid ja kogeksid seda nö maagiat kuidas klaasid täituvad jms. Seepärast ära kunagi paiguta seda torni kuhugi nurga taha peitu.

Aeg valama hakata

Kolmandaks, kui on käes aeg, et täita torn šampanjaga on oluline, et seda teeks professionaalne, kaine ja igati teadlik inimene. Valamist peaks alustama kindlasti kõige ülemisest klaasist, millest edasi täituvad kõik ülejäänud klaasid, mis jäävad allapoole. Oluline on jooki valada väga ettevaatlikult kuid kindla käega, et vältida õnnetusi, kus torn kokku vajub.

Neljandaks, kui torni klaasid on täitunud mullijoogiga, siis on aeg hakata klaase külalistele jagama. Seda peaks kindlasti tegema eraldi inimene, kes on kursis selle torni eripäradega. Klaase hakka kindlasti võtma ülevalt allapoole ja ära lase seda teha külalistel endil. Sellega väldid võimalikke õnnetusi, mis võivad juhtuda kui keegi otsustab klaasi eemaldada kohast, kust seda teha veel ei tohiks…

Lõpetuseks, ohutus peaks olema peamine eesmärk sellist klaastorni ehitades. Veendu, et valid õiged klaasid ja paigutad need stabiilsele pinnale ning õige koguse. Oluline on ka torni valvata külaliste eest. Näiteks juhul, kui torn täidetakse mitte kohe peo alguses siis veendu, et keegi külalistest kogemata torni pikali ajada ei saaks.

Kui kõike seda teha õigesti, mida eelnevalt kirjeldasime ja teha seda kõiki ohutusmeetmeid arvestades, siis saab sellest väga lahe ürituse osa, mis jääb kindlasti meelde kõigile külalistele.


Miks palgata šampanja torni ehitamiseks professionaal?

Selleks on mitmeid põhjuseid, miks on soovitatav tellida šampanja torni ehitus ja hilisem täitmine professionaalidelt, kes seda igapäevaselt teevad. 
Esiteks, sellise klaastorni ehitamine vajab spetsiaalset oskust ja eelnevat kogemust. Spetsialist oskab kohe arvutada klaaside arvu visuaalselt ilusa torni ehitamise jaoks. Tal on sell jaoks olemas spetsiaalsed klaasid, et torn oleks stabiilne ja seisaks püsti just niikaua kui vaja.


Teiseks on turvalisus, mis on sellise klaastorni ehitamise juures väga oluline osa. Spetsialistil on olemas teadmised ja kogemus klaaside ning pudelitega ümberkäimiseks ja seepärast saab ta olla kindel, et kogu šampanja torn on stabiilne ning turvaline sinu külaliste jaoks. Kogenud inimene teab ka seda, kuidas torn täita turvaliselt ja vältida mistahes õnnetusi või kokkuvarisemist.

Kolmandaks, palgates professionaalid šampanja torni ehitama, aitab see ürituse korraldajal säästa närve ja aega. Klaastorni ehitus on väga aeganõudev ja füüsiliselt kurnav ettevõtmine, eriti kui samal ajal on vaja veel muude ürituse ettevalmistuse asjadega tegeleda. Professionaalid tulevad kohale, teevad kõik korrektselt ja kiirelt ära ning sina saad fokusseerida oma tähelepanu muudele asjadele, et üritus edukalt läbi viia.

Kokkuvõtteks, palgates šampanja torni tegemiseks professionaalid, saad sa olla kindel, et see on ohutu, ilus, valmis õigeks ajaks, säästad närve ja vähem stressi. Lisaks annab professionaalide kasutamine juurde lisaväärtust kogu ürituse olemusele. Kui sul šampanja torni pole plaanis aga vajad baarmeni teenust siis loe selle kohta siit


Mõned šampanja torni rekordid, mida on maailmas eelnevalt tehtud

Maailma suurima šampanja torni ehitas Moët & Chandon oma Prantsusmaa šampanja majas 5. oktoobril 2018 aastal. Torn ehitati selleks, et tähistada brändi 270 aastapäeva ja see oli 20,15 meetrit kõrge. Selleks kasutati täpselt 5005 klaasi, mille täitmiseks kasutati 3750 liitrit (5357 0,7 liitrist pudelit) šampanjat. Torni ehituses osales 25 inimest ja selleks kulus üle 12 tunni.

Kuid eelnev pole midagi võrreldes Guinnessi rekordile mis tehti 2022 aastal Dubais. Seal laoti kokku torn mis koosnes 54740 klaasist mis täideti Moët & Chandon šampanjaga. Tegu oli ühe hotelli uusastapeoga… Loe rohkem SIIT


Kutsu meid oma üritusele šampanja torni tegema

Oleme aidanud kümnetel üritustel luua elegantse ja luksusliku lisaväärtuse šampanja torni näol. Meil on olemas piisav kogemus, mis aitab luua just sinu ürituse jaoks sobiva kontseptsiooni. Meil on olemas ka klaasid jms, mis on vajalik ühe silmapaistva ja ohutu šampanja torni ehitamise jaoks. 
Saada meile esimese asjana päring, kus kirjelda pisut oma ideed  ning seejärel paneme plaani kokku ning kindlasti üllatame sinu külalisi nii, et pidu jääb kauaks positiivselt meelde.